Valsts atbalsta programmas saules paneļu uzstādīšanai

Elektrības rēķini palikuši krietni lielāki, paliek aktuāls jautājums – kā  samazināt izmaksas un patērēt mazāk enerģiju mājā? Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un  Lauku Atbalsta Dienests ir izstrādājušas valsts atbalsta programmas, kuras piedāvā sniegt līdzfinansējumu mājas energoefektivitātes uzlabošanai, kā arī atjaunojamo energoresursu ražošanas iekārtu iegādei un uzstādīšanai. Lasi tālāk, lai uzzinātu kādas iespējas piedāvā katra no programmām un kura būtu piemērotāka tieši tev.

VARAM atbalsta programma paredz trīs galvenās aktivitātes:

Pāreju no esošām fosilo energoresursu (dabasgāze, ogles, dīzeļdegviela) apkures iekārtām uz jaunām atjaunojamo energoresursu apkures iekārtām (biomasas granulu katli, saules kolektori, siltumsūkņi);

Jaunu atjaunojamo energoresursu iekārtu elektroenerģijas ražošanai iegāde (saules paneļi, vēja ģeneratori);

Pieslēguma projektēšana un izveide centralizētai siltumapgādes sistēmai.

Programma neparedz ēku siltināšanu, logu nomaiņu vai atbalstu daudzdzīvokļu mājām.

Atbalstu iespējams saņemt projekta iesniedzējs, kuram ir īpašumtiesības uz dzīvojamo māju vai tās daļu, t.i., viena dzīvokļa māju, dārza māju, individuālu dzīvojamo māju un vasarnīcu ar koka, mūra vai mūra-koka ārsienām, divu dzīvokļu māju, kā arī dvīņu, rindu, un atsevišķu divu dzīvokļu māju, lai tajā īstenotu plānotās aktivitātes.

Atbalsts konkursa ietvaros tiek sniegts granta jeb vienreizēja maksājuma veidā pēc atjaunojamo energoresursu iekārtas iegādes un uzstādīšanas. Atbalsta intensitāte nepārsniegs 70% no siltumenerģijas vai elektroenerģijas iekārtas iegādes vai mājsaimniecības pieslēguma centralizētai siltumapgādes sistēmai projektēšanas un siltummezgla izveides izmaksām, nepārsniedzot atbalsta apjomu atkarībā no konkrētas atjaunojamo energoresursu iekārtas un tās parametriem. Maksimālais atbalsts vienam projektam ir līdz 15 000 EUR. Šo summu var iegūt, ja ir dažādu tehnoloģiju kombinēta izmantošana, kā piemēram, uzstādīts siltumsūknis un saules panelis. Tehnoloģiju kombinācijas iespējamas dažādas. Ja tiek plānots uzstādīt biomasas apkures katlus, kas piemēroti granulu kurināmajam, to energoefektivitātes klasei jāatbilst augstākai par A+ (ieskaitot).

Projekta iesniedzējs var iesniegt ne vairāk kā vienu projekta iesniegumu par fiziskās personas īpašumā vai kopīpašumā esošu vienu dzīvojamo māju.

Aizpildi pieteikumu AS Sadales Tīkli, lai saprast atļauto jaudu tavai mājai / lauku saimniecībai.

Lauku Atbalsta dienesta finansējums saules paneļu uzstādīšanai Lauku saimniecībām

Lauku Atbalsta dienesta programma

Atbalsta intensitāte var sasniegt no 40% līdz pat 85%, un tā apjoms tiek noteikts, ņemot vērā saimniecības lielumu un citus būtiskus kritērijus. Šī ir lieliska iespēja lauksaimniekiem modernizēt savu saimniecību, ieviešot ilgtspējīgus un videi draudzīgus enerģijas risinājumus.

Lai kvalificētos šim atbalstam, uzņēmuma pamatdarbībai jābūt cieši saistītai ar lauksaimniecības nozari. Pēc atbalsta piešķiršanas būtiski ir nodrošināt, ka vismaz 80% no saules paneļu saražotās elektroenerģijas tiek izmantota saimniecības vajadzībām, tādējādi maksimāli palielinot pašpatēriņa efektivitāti.

Svarīgi pievērst uzmanību tam, ka gan izvēlētajiem saules paneļiem, gan visai ar tiem saistītajai aprīkojuma komplektācijai jābūt iekļautai oficiālajā Tehnikas katalogā. Ja paneļus plānots uzstādīt uz zemes, nepieciešama būvprojekta saskaņošana ar attiecīgo pašvaldības Būvvaldi.

Mūsu komanda nodrošinās Jums pilnu atbalstu visā procesa gaitā – izstrādāsim individuāli pielāgotu piedāvājumu, kas atbilst tieši Jūsu saimniecības vajadzībām un iespējām, kā arī veiksim visas nepieciešamās darbības, lai to iekļautu Tehnikas katalogā. Turklāt palīdzēsim sagatavot dokumentāciju, piesaistīt LAD līdzfinansējumu un koordinēsim visus saules paneļu uzstādīšanas posmus – no idejas līdz realizācijai.

Aizpildi pieteikumu AS Sadales Tīkli, lai saprast atļauto jaudu tavai mājai / lauku saimniecībai.